Таможня дає… накази для ЗМІ

Шантаж і залякування – не прийнятна для НВ форма спілкування!

21 квітня 2017 року в інформаційній агенції УНІАН відбулась прес-конференція народного депутата України Андрія Немировського, під час якої нардеп звернувся до керівництва НАБУ, ДФС, ГПУ, СБУ та НАЗК, щодо, як він висловився, «шахрайських схем в.о. начальника Київської міської митниці та начальника митного поста «Столичний» Сергія Тупальского».

unian-nemirovskij-768x521

                                         Андрій Немировський

tupalskij-sergej

                            Сергій Тупальський  (Фото з мережі інтернет)

Зокрема, Андрій Немировський заявив про відсутність реакції з боку правоохоронних органів, відносно фактів протиправної діяльності Київської міської митниці, виявлених та висвітлених ЗМІ під час журналістських розслідувань.

Сайт UkrPress.Info підготував публікацію з тієї прес-конференції, а сайт НВпередрукував матеріал з посиланням на джерело . І ось днями до редакції «Нашої версії» надійшло такий лист, який ми подаємо без купюр:

ЗВЕРНЕННЯ

До редакції сайту «Наша версия» (http://n-v.com.ua/)

Від Тупальського Сергія Васильовича

21.04.2017 року на вашому сайті було опубліковано матеріал під заголовком «Начальник Київської митниці Тупальський провернув корупційні схеми на 270 млн. гривень – нардеп Немировський» за URL http://n-v.com.ua/nachalnik-ki%D1%97vsko%D1%97-mitnici-tupalskij-provernuv-korupcijni-sxemi-na-270-mln-griven-nardep-nemirovskij/

Цим повідомляємо вам про те, що інформацію, яка викладена у вищезазначеному матеріалі, рішенням Подільського районного суду міста Києва від 18 липня 2017 року у справі № 758/5922/17 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/67925373) та ухвалою Апеляційного суду міста Києва від 14 листопада 2017 у справі № 758/5922/17 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/70626390) визнано недостовірною, такою, що не відповідає дійсності та принижує честь, гідність та ділову репутацію.

Варто зауважити, що на сьогодні рішення Подільського районного суду міста Києва від 18 липня 2017 року у справі № 758/5922/17 та ухвала Апеляційного суду міста Києва від 14 листопада 2017 у справі № 758/5922/17 набрали законної сили.

Відтак, інформацію, що була викладена в матеріалі під заголовком «Начальник Київської митниці Тупальський провернув корупційні схеми на 270 млн. гривень – нардеп Немировський» за URL http://n-v.com.ua/nachalnik-ki%D1%97vsko%D1%97-mitnici-tupalskij-provernuv-korupcijni-sxemi-na-270-mln-griven-nardep-nemirovskij/ у встановленому законодавством порядку було визнано недостовірною, а також такою, що не відповідає дійсності та принижує мою честь гідність та ділову репутацію.

Враховуючи вищезазначене, вимагаю в тижневий термін з дня отримання цього листа видалити вищезазначений матеріал таким чином, щоб користувач під час переходу на відповідну сторінку отримував повідомлення про помилку 404 (Not Found).

У разі відсутності реакції з вашого боку щодо виконання зазначених в даному листі вимог залишаю за собою право звернутися з позовом до суду про примусове видалення вищезазначеного матеріалу. При цьому з метою забезпечення виконання судового рішення, мною одночасно із поданням зазначеного вище позову буде подано до суду заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на сервер, на якому розміщений ваш веб-сайт, або ж шляхом зобов’язання операторів інтернет-зв’язку обмежити трафік до вашого веб-сайту з території України, якщо сервер знаходиться за кордоном.

Крім того, у зв’язку з невиконанням вами зазначених в даному листі вимог вимушений буду вживати передбачених чинним законодавством заходів щодо видалення вищезазначеного матеріалу з результатів пошуку у системі Google, що може призвести до відповідних негативних наслідків для вашого веб-сайту в цілому.

На останок зазначу, що мною були вжиті попередні заходи щодо фіксації факту дійсного розміщення вищезазначеного матеріалу на вашому веб-сайті, а також факту розповсюдження вашим веб-сайтом недостовірної інформації, тощо. Тому закликаю вас виконати вищезазначені вимоги у повному обсязі та у зазначений термін і не вдаватися до якихось заходів, з метою уникнення виконання вимог.

Про результати розгляду даного листа та вжиті на його виконання заходи прошу повідомити мене письмово.

З повагою, С.В. Тупальський

Все, що відбувалося після вищезазначеної прес-конференції – маємо на увазі судові слухання і ухвалені в результаті рішення, – ми в жодних ЗМІ не помітили. Адже такої інформації ніде й не було. Тепер пан Тупальський заповнив прогалину і раніше відсутня у нас інформація стане надбанням гласності.

Однак ми категорично не згодні з тією формою спілкування, яку обрав шановний (сподіваємося, що так воно і є) чиновник. Щось вимагати у журналістів шляхом шантажу та погроз – по-перше, не відповідає чинному законодавству про ЗМІ, по-друге, може налаштувати будь-кого на спротив.

Тож, коли вже Ви, пане Тупальський, посилаєтесь на судове рішення, то наведемо цитату з нього стосовно саме засобів масової інформації:

«Зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» з моменту набрання рішенням законної сили спростувативищезазначену недостовірну інформацію стосовно ОСОБА_4 шляхом оголошення в ефірі телеканалу «1+1» найближчої програми «Гроші» резолютивної частини рішення суду з даної справи».

Виділене нами спеціально для Вас, пане Тупальський. Бо все те, що Ви вимагаєте від нас, жоден суд у своїх рішеннях ніколи не приймав.

Тож нам не залишається нічого іншого, як опублікувати це Ваше звернення і повідомити, що ми скликаємо прес-конференцію, на яку запросимо і Вас. Ми запросимо також нардепа Андрія Немировського і журналістів каналу «1+1». До речі, якщо Ви примусите вибачитись пана депутата, ми залюбки надрукуємо про це. А ще нагадаємо, що звіт (передрукований НВ) про вищезазначену прес-конференцію і досі розміщений на сайті UkrPress.Info.

Відтепер журналістська спільнота ще пильніше буде відслідковувати той безлад на Київський митниці, про який розповів на своїй прес-конференції нардеп Немировський. Про подальший перебіг подій  читачи Нашої версіїдізнаються з наступних публікацій.

Редколегія НВ

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубликований. Обов'язкові поля помічені *
*
*
*