Нагляд Держенергонагляду: краще пізно, ніж ніколи

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Держенергонагляд стверджує, що з метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання, проводить постійний моніторинг стану проходження опалювального періоду 2020-2021 років (далі – ОП) суб’єктами відносин у сфері теплопостачання. Зокрема, здійснюється моніторинг технологічних порушень (аварій, відмов) на енергетичних об’єктах у сфері теплопостачання.

За даними Держенергонагляду, у період з 04 грудня 2020-го по 04 січня 2021 року в Україні сталося 455 випадків технологічних порушень, що призвели до зупинки джерел теплової енергії, порушення нормального режиму роботи теплових мереж та спричинили припинення теплопостачання населенню і соціально важливим споживачам. Такі порушення сталися у містах: Київ – 282 порушення, Вінниця (47), Торецьк Донецької області (12), Львів (92), Одеса (2), Кременчук Полтавської області (1), Харків (10), Чернівці (8) та Бахмач Чернігівської області (1).

Без опалення залишилось 5 089 житлових будинків, 84 заклади охорони здоров’я, 189 закладів дошкільної освіти та 194 заклади освіти. Всі випадки технологічних порушень було усунуто протягом доби та відновлено теплопостачання об’єктів.

  1. Джерела теплової енергії.

Через зупинку котельні з метою заміни газового лічильника протягом 4 годин без опалення залишились споживачі соціальної сфери (5 житлових будинків у м. Вінниця). Причина – вичерпання ресурсу, вплив сторонніх осіб та організацій.

  1. Магістральні теплові мережі.

Внаслідок корозійного пошкодження трубопроводів на магістральних теплових мережах, майже 2 доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери (96 житлових будинків, 12 закладів охорони здоров’я, 3 заклади дошкільної освіти та 12 закладів освіти (два випадки у м. Одеса). Причина – незадовільне технічне обслуговування та порушення щільності.

  1. Розподільчі теплові мережі.

Через корозійне пошкодження трубопроводів на розподільчих теплових мережах з причини незадовільного технічного обслуговування та порушення щільності протягом доби без опалення залишились споживачі соціальної сфери (1 760 житлових будинків, 19 закладів охорони здоров’я, 82 заклади дошкільної освіти та 47 закладів освіти (282 випадки в адміністративних районах м. Києва).

  1. Припинення електропостачання на джерела теплової енергії.

Внаслідок пошкодження електричних мереж протягом доби без опалення перебували споживачі соціальної сфери (221 житловий будинок, 5 закладів охорони здоров’я, 8 закладів дошкільної освіти та 5 закладів освіти (12 випадків у м. Торецьк Донецької області). Причина – вплив сторонніх осіб та організацій.

  1. Припинення електропостачання на центральні теплові пункти.

Через пошкодження електричних мереж (причина – вплив сторонніх осіб і організацій) протягом доби без опалення залишились споживачі соціальної сфери (210 житлових будинків, 2 заклади охорони здоров’я, 7 закладів дошкільної освіти та 5 закладів освіти (21 випадок у м. Львів).

  1. Припинення газопостачання на джерела теплової енергії, у тому числі через виконання робіт на газопроводі, ГРП тощо.

Через проведення планових та аварійних ремонтних робіт на газопроводі персоналом АТ «Львівгаз», протягом доби без опалення перебували 43 житлові будинки, 1 заклад охорони здоров’я, 2 заклади дошкільної освіти та 4 заклади освіти (6 випадків у м. Львів). Причина – вплив сторонніх осіб та організацій.

  1. Припинення водопостачання на джерела теплової енергії.

Внаслідок проведення аварійних ремонтних робіт на водопроводі та насосній станції персоналом МКП «Львівводоканал» (причина – вплив сторонніх осіб і організацій), протягом доби без опалення залишились 111 житлових будинків, 2 заклади охорони здоров’я, 2 заклади дошкільної освіти та 5 закладів освіти (15 випадків у м. Львів).

Схоже, нагляд Держенергонагляду полягає в констатації фактів аварій та відмов на теплових установках і мережах. А як щодо упередження цих самих аварій та відмов? Принаймні шляхом не відписок, а реального розслідування скарг споживачів на неналежне надання послуг з постачання гарячої води та опалення ще задовго до настання опалювального сезону?

Нагляд-1

Жильці будинку №4-В по вулиці В’ячеслава Липинського неодноразово повідомляли і КМДА, і Держенергонагляд, і Держпродспоживслужбу про те, що у їх технологічні мережі врізалась нова двоповерхова будівля з мансардою і гаражем. Через відсутність на новобудові таблички з назвою вулиці та номером офіційно встановити її власника не надається можливим. Єдина «ідентифікуюча» ознака – вивіска з «заборонною цеглою» та написом «Приватна власність. Прохід та проїзд заборонений».

А місцева влада та контролюючі органи вмикають дурня і роблять вигляд, що не розуміють, про що йдеться. Чи не тому за грудень минулого року вартість опалення для мешканців будинку №4-В по вулиці В. Липинського зросла у порівнянні з листопадом на 43%? При незмінному, зауважимо, тарифі. Чи не за їх рахунок гріються сусіди, яким під прикриттям влади вдається зберігати цілковите інкогніто?

Тож кому належить садиба-привид у самісінькому центрі столиці і як обігрів цієї «примари» впливає на вартість комунальних послуг мешканців сусіднього будинку?

У межах журналістського розслідування наше видання сподівається отримати від керівництва Держенергонагляду вичерпну інформацію не лише щодо власника таємничої новобудови, а й про наявність у нього дозвільної документації на варварське приєднання до технологічних мереж історичної будівлі №4-В по вул. В. Липинського, а також існування договорів на послуги ЦО, ГВП та лічильників, що фіксують споживання енергоресурсів.

Лише тоді можна буде повірити, що Держенергонагляд дійсно «фіксує всі порушення теплопостачання і в межах своїх повноважень вживає заходи задля недопущення у майбутньому таких ситуацій та з метою забезпечення безаварійного проходження наступного опалювального періоду».

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубликований. Обов'язкові поля помічені *
*
*
*