Два виклики фермерству: рейдери та податківці. Як захистити свої права?

Два виклики фермерству

У рамках громадського проекту «Межа» фермерів закликали активніше повідомляти про спроби рейдерства та земельного шахрайства. Крім того, аграріїв попереджають про масштабну компанію податкових перевірок.

Найважливіше питання для малих та середніх фермерів та землевласників після відкриття ринку землі у липні 2021 року буде звучати так: як не потрапити у пастку шахраїв та рейдерів, які будуть в будь-який спосіб намагатися загарбати собі найбільш родючі паї. 

Як захистити свою землю та господарство від загарбників?

Асоціація викривачів корупції та рейдерства (АВКОР) спільно з партнерами програми (Спілкою незалежних професійних журналістів та блогерів, ІА «Укрпрес-інфо», порталів «Аналітична служба новин», «Територія закону», «Наша Версія» та «NewsWeek», та низкою регіональних ЗМІ) запрошує фермерів, керівників с/г підприємств та власників землі приєднатися до системи інформаційного моніторингу МЕЖА, яка дозволить захистити своє майно та господарства від спроб захоплення.

За допомогою моніторингу та збору інформації з усіх куточків України система «МЕЖА» буде слідкувати за подіями навколо ринку землі та оперативно реагуватиме на виклики. А саме – шахрайства, залякування, спроби незаконного захоплення ділянок, врожаю, паїв або інших неправомірних дій.

Система буде фіксувати і документувати усі випадки, а у разі потреби, оперативно реагувати на факти рейдерства та незаконних маніпуляцій.

Журналісти і правозахисники будуть направляти запити, брати коментарі відносно подій у вищих та місцевих керівників правоохоронних органів, чиновників Мін’юсту, Мінсільгоспу та Державних антирейдерських комітетів. Також, у разі потреби, заплановані оперативні виїзди мобільних журналістських груп на місця та висвітлення подій у ЗМІ. Паралельно забезпечуватиметься контроль за дотриманням законності у судових розглядах та змінах у державних реєстрах майнових прав.

Рішучі дії громади, суспільний резонанс та активна позиція фермерів і землевласників буде запорукою стабільності у власних господарствах та основою для сталого економічного розвитку аграрного сектору України.

Завчасно подбайте про захист своєї землі!

Запрошуємо учасників ринку землі долучитися до нашої спільноти і отримати можливість стати частиною захисного щита.

Як стати членом системи МЕЖА? Зараз для фермерів та землевласників відкрита опція: Стати постійним членом системи МЕЖА.

Треба написати про намір вступу до системи на e-mail-адресу: pravozahistnyk@gmail.com, або повідомити через сторінку АВКОР у Facebook https://www.facebook.com/pravozahistnyk. У повідомленні зазначте хто ви, звідки, яке відношення маєте до с/г землі, чи були спроби захоплення ваших ділянок або інші зловживання. Та залиште контакт для зв’язку.

Податковий тиск на аграріїв: що робити?

Як протистояти незаконним ППР та штрафам від корумпованих фіскалів? Асоціація викривачів корупції та рейдерства (АВКОР) радить фермерам давати грамотну, рішучу відсіч. А саме – ретельно фіксувати і документувати (аудіо, фото, відео) всі дії інспекторів. У випадку спроб тиску або незаконних дій – одразу повідомляти ЗМІ та громадські організації.

Ситуація з перевірками

Як повідомили наші колеги з Агроньюс, наразі активізувалися податкові перевірки фермерських господарств та аграрних підприємств (https://agronews.ua/news/v-ukrayini-rozpochalys-perevirky-agrariyiv-shhodo-splaty-podatkiv/?fbclid=IwAR3XfA3JdEipSGPD7t_Jk_HL0GfFS90x1LA8_TOsgQRtaJhZYY8lVMJrfnw)

І те, що перед відкриттям ринку землі по відношенню до фермерських господарств тa сільгоспвиробників активізувалися контролюючі органи, зовсім не випадковий збіг. На думку правозахисників, масові перевірки аграріїв влаштовані з метою не тільки виявити порушників, що ухиляються від сплати податків, але й розвідати слабкі місця, на які можна буде одразу, чи згодом надавити.

Улюблена схема корумпованих фіскалів, яку вони застосовують по відношенню до підприємств – це штучне замішування підприємства у схему по ухилянню від податків чи незаконне переведення коштів у готівку (участь у так званих «конвертах» та «фіктарях»). Робиться це так. Під час начебто законної перевірки, вилучаються всі дані про будь-які підприємства, партнерів, контрагентів, що мали хоч якесь відношення до Вашої компанії. Потім ці компанії з вашої бази даних (їх може бути кілька десятків, або сотень) перевіряються на найменші зв’язки та контакти з фірмами, що вже були замішані у фіктивних схемах чи конвертах. Як правило, такі зв’язки знаходяться – хоча б на рівні листування, оформлення замовлень або якихось послуг. Далі фабрикується підстави для відкриття слідства по усім зв’язкам «замішаних у порушеннях». В результаті, у перелік фірм, які фігурують у розслідуванні вже потрапляють легальні, працюючі господарства, що не порушували закон. Чіпляються до найменших дрібничок чи технічних неузгоджень, які завжди мають місце. Далі, використовуючи формальні підстави, проти чесних фірм відкриваються провадження, або навіть, кримінальні справи. Таким чином створюється умови для вимагання хабарів, або присудження величезних мільйонних штрафів «із пальця», які взагалі можуть паралізувати всю роботу підприємства. Багато хто з підприємців не витримує тиску, і обирає варіант «домовитись по хорошому».

АВКОР радить не піддаватися провокаціям, не приставати на сумнівні пропозиції, і повідомляти ЗМІ, громадськість та антикорупційні органи при найменшій прояви тиску або підозрі щодо втягування у незаконну схему за сторони контролерів. Зі своєї сторони, ми готові оперативно відреагувати на випадки незаконного тиску або вимагання хабарів. Також, нагадуємо, що напередодні відкриття ринку землі, заради безпеки фермерів була створено система інформаційного моніторингу «МЕЖА», яка збирає факти корупції, рейдерства, підробки документів,  та будь-які інші протиправні дії.

Віктор Кутовий

Залишити коментар
Ваш e-mail не буде опубликований. Обов'язкові поля помічені *
*
*
*